Krok zpět

V posledním článku, i v diskusích na Facebooku jsem zmiňovala svůj záměr upravit Raisu tak, aby dokázala tisknout materiály PEEK a PEKK. Po diskusi s několika chytrými lidmi a následné zralé úvaze jsem se rozhodla od tohoto záměru upustit. Co mě k tomu vedlo?

Když to řeknu jednoduše, tak je to prostě mimo fyzické možnosti materiálů, ze kterých je tiskárna Raise3D N2 vyrobena. Můžu vyměnit hot endy, předělat tiskovou hlavu, přepsat firmware, doplnit vodní chlazení a aktivní vytápění boxu a tak dále. Ale vodící tyče, ložiska, řemeny, motory, elektronika, rám, ani samotná konstrukce a rozmístění jednotlivých prvků v tiskárně neodpovídá tomu, aby se dala trvale a efektivně provozovat s teplotou tiskového prostoru 130 °C. To už bych rovnou mohla postavit novou vlastní super hi-tech tiskárnu. A neříkám, že někdy nepostavím. A nebo si ji možná za ten milion koupím. Ale ne teď, když nic neumím ještě. Do cíle se nedostanu tak, že někoho uplatím, aby mě tam dovezl autem nebo tryskáčem. Samotná cesta je cíl. Cesta, na níž je upřímnost, odvaha a čest tím nejdůležitějším.

Proto jsem se rozhodla udělat krok zpět a soustředit se v současné době na vylepšení Raisy a především svých vlastních technických schopností tak, aby spolehlivě a efektivně tiskla materiály ABS, ASA, nylon, polykarbonát a jejich kombinace s různými kompozitními vlákny. Což vlastně znamená víceméně stejné upgrady jako ty zmíněné nahoře, jen o level níže. Pořád počítám se stavbou vodního chlazení hot endů a motorů, ale když bude v tiskovém prostoru 50-70 °C místo 130 °C, tak nebude muset být zdaleka tak výkonné a drahé. Nebudu muset měnit heat bed, protože stávájící má provozní teplotu až 110 °C. Taky zásahy do elektroniky a firmware budou mnohem menší. Budu moct používat normální autolevel senzor, a ne nějaké psycho dělané na zakázku. Mechanika to vydrží, maziva nebudou muset být tak exotická a drahá. A spousty dalších drobností. O všech těchto vylepšeních se víc rozpovídám v samostatném článku někdy v průběhu února.

Zatím Vám můžu ukázat můj návrh nové tiskové hlavy, která už je ve výrobě. Hotová by měla být příští týden. Je plně kompatibilní s E3D V6 hot endy a také je na nich postavená. Původní držák hot endů Raise3D jsem nahradila vlastním řešením. Také vodou chlazené heatsinky neboli chladiče filamentu jsou mé dílo. Naopak heatbreaky, heatblocky, trysky, termočlánky a topná tělíska jsou originální E3D Volcano copper plated series pro vysoké teploty.

Příspěvek byl publikován v rubrice 3D tisk. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Krok zpět

  1. Pingback: Double trouble aneb když se to podělá, tak pořádně |

  2. Tomáš napsal:

    Narazil jsem na úplně stejný problém, a taky nějak uvažuji, že se na hi-temp tiskárnu vykašlu, ale s těmi senzory to zas tak zlé není. Na TME lze koupit vysokoteplotní senzory přiblížení od 2000, takže X-min, Y-min a autolevel vyjde tak na 6000. Na lineáry už teď používám HIWIN PLO-05, stojí 500,- a teploty až 130°C…

    • Gabi napsal:

      No, já jsem upustila od přestavovaní téhle tiskárny na hi-temp. Nevyplatí se to. A novou tiskárnu bude řešit až tak za půl roku nejdřív (peníze). na senzory kouknu a ten mazací tuk Hiwin vypadá dobře 🙂 Já používám Molycote DX, ten je kvalitní, ale docela drahý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *