Projekt OMIKRON round two…

Nechtěla jsem se k tomu už vracet, ale po včerejší návštěvě Prusalabu mi to nedá. Nebudu komentovat, co mi kdo na moje sdělení o konci rakety Omikron řekl. To je soukromá věc. Důležité je to, že bych ráda některé věci dovysvětlila.

Za prvé: Nikde jsem nikdy nenapsala, ani neřekla, že končím se stavbou raket a vývojem raketových motorů. Ukončila jsem jeden projekt, který měl jeden cíl. Překonat jeden světový rekord. Ale byl tady ještě jeden cíl. Brala jsem celé tohle své snažení jako odrazový můstek ke stavbě mnohem výkonnějších raket s hybridními a kapalinovými motory. Bohužel jsem v procesu zjistila, že to takhle nefunguje.
Vodní rakety jsou tak specifické, že technologie a postupy, které jsem pro ně vyvíjela se ukázaly jako téměř nepřenosné do světa “velkých” raket. Dopadlo by to jako projekt Apollo. Utratila bych spoustu peněz, překonala bych rekord (zapíchla vlaječku) a na konci by mi zůstala víceméně hromada nepotřebného harampádí, které k ničemu jinému není.
A než tohle, tak to radši zařadím zpátečku, naberu víc zkušeností na menších projektech, víc kontaktů na různé šikovné a schopné lidi, odložím víc peněz a rovnou (třeba za rok) postavím neomezována pravidly nějakého rekordu opravdu velkou a výkonnou raketu podle svých představ.

Za druhé: Původně jsem tady tohle nechtěla vůbec vytahovat, protože jsem nechtěla, aby to vypadalo jako výmluva. Ale je to jeden z regulérních důvodů, proč jsem projekt ukončila. Čeká mě za 5 měsíců dost náročná operace. Budu po ní  měsíc ležet na klinice a pak budu tak do vánoc klid na lůžku spojeny s občasných chozením o berlích a vykonáváním potřeby do plen. Někdy na jaře 2020 bych měla být zase fit. Původně ta operace měla proběhnout až příští rok v létě, ale uvolnil se termín letos v září a já jsem neváhala. Chci to mít za sebou a moje zdraví a kvalita mého života jsou pro mě přednější, než raketa na vodu.

Tož tak.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bastlení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Projekt OMIKRON round two…

 1. Michael napsal:

  Dobrý den Gabi,
  sám nemám na nějaké projekty moc trpělivosti, ale o to raději si o nich možná čtu :-).
  To, že se někdy něco nepovede nebo se objeví důvody, proč v tom nepokračovat, je normální, takže pokud Vaše rozhodnutí někdo nějak nevhodně komentoval, nenechte se tím otrávit.

  Hlavně ať Vám dobře dopadnou ty zdravotní problémy, držím palce.

  Michael

 2. h@cker napsal:

  alert(“Baf!”)

 3. Marcos napsal:

  Ahoj,
  Z ne/úspěchu se člověk učí a posouvá dál. Na pomluvy a nekonstruktivní kritiku kašlat.
  Díky moc za tenhle blog a práci s ním. Budu se moc těšit na další projekty a články o nich. Ale hlavně budu na podzim držet palce a přeju rychlé zotavení.
  S pozdravem,
  M.S

 4. Karel Brukner napsal:

  Výborně napsáno, není nic horšího, než propadnout fanatismu a snažit se dokončit nějaký projekt za každou cenu. Obdivuji Vaše racionální myšlení, tak vzácné v dnešní době u lidí obojího pohlaví. Držím palce, ať vše dobře dopadne.

  P.S.: Jsem tradicionalista, pomeranče a kytici růží mám přinést do které nemocnice?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *