O autorce

Ahoj! Vítejte na mém skromném blogu 🙂

Jmenuji se Gabriela Regina Novotná, ale jelikož je to moc dlouhé, tak mi všichni říkají Gabi. Narodila jsem se v roce 1987, pocházím z Havířova. Už jako malou mě fascinovala věda a technika. Především elektřina, raketová technika a jaderná energie. Dělala jsem všechny možné i nemožné pokusy, hltala každou odbornou knížku, kterou jsem v knihovně našla a můj pokoj byl plný vlastnoručně postavených blikátek, zesilovačů, AM/FM rádií, hraček, vozítek a mnohých dalších.

Po ukončení studií na gymnáziu jsem se v roce 2008 přestěhovala do Prahy, kde jsem tři roky studovala, ale nedostudovala obor jaderné inženýrství na FJFI ČVÚT. Dostala jsem totiž nabídku, která se takzvaně neodmítá, a to sice pracovat na pozici manažerky ve středně velké stavební firmě. Tam jsem vydržela dalších 5 let. V průběhu času mi došlo, že mě čistě manažerská činnost bez hlubšího smyslu, byť královsky placená neuspokojuje.
Chtěla jsem tvořit něco vlastního, něco jedinečného, ne jen donekonečna (pře)posílat emaily a vydávat tupé rozkazy typu „udělej – dodej – dodržuj kvalitu – neflákej se“. Bylo to jako chodit pořád dokola v kolečku pro křečky. Ubíjející, nekonečné a hlavně úplně zbytečné.

O několik naivních a neúspěšných pokusů rozjet vlastní byznys podle hesla „budu se živit tím, co mě baví“ později mi došlo, že takhle to taky nepůjde. Chtělo to najít si svou vlastní cestu. Oním „oknem ven“, kterým jsem nakonec z kolečka pro křečky vyskočila, se pro mě stalo obchodování na burze. Tři roky jsem po večerech a víkendech studovala, trénovala a vyvíjela svůj obchodní systém, a v roce 2015 jsem se pustila do skutečného obchodování s malým kapitálem. Uběhl další rok, můj zaměstnavatel obdržel mou výpověď a ze mě se stala profesionální spekulantka na plný úvazek s fůrou volného času.

Má technicko-inženýrská tvůrčí činnost neboli bastlení se rozjela celkem skromně v roce 2017, a největší boom zatím zažila v roce 2018, kdy jsem si pořídila celou novou dílnu, spoustu nářadí, součástek do zásoby, postavila jsem si 3D tiskárnu, dokončila první vlastní projekty, a taky jsem si na konci roku začala psát tento blog 🙂
Snažím se to vést spíš skromně, dokázat s málem co nejvíc, protože tak se i nejvíc naučím. Proto si taky spoustu věcí, které bych si mohla koupit, dělám sama. Zatím nemám žádný konkrétní cíl, kromě objevování, učení a hraní si. Dělám, co mě baví, nechávám se unášet a čekám, kam mě bastlířský vítr zavane.

A to je vše, přátelé! 😀
Díky, že jste dočetli až sem a doufám, že se Vám bude můj blog líbit 😉
Gabi